Where are they now?

Many players coached by Suz Parks Bourgault do or have played in college.  Suz is grateful to have had the chance to work with these incredible young women & is glad to be able to say she knew them "way back when"!!  :)  Here's an ever-changing list of those girls who have played for Suz at some point in the past (HS, Club, Camp, Clinic, College)....  oldest to youngest....  Happy reminiscing!!

Division I:  
Grad 2014  
Hannah Prince (Gorham, UMass Amherst, Junior Olympic, USA u21, Women's National team) 
Kayleigh Ballantyne (Gorham, Bryant University) 
Meghan Hancock (Skowhegan, Bryant University) 
MaKayla Hancock (Skowhegan, Bryant University) 
Mallory Hancock (Skowhegan, Bryant University) 
Brittany Ross (Scarborough, Providence College) 
Becca Paradee (Gardiner, UMaine Orono) 
Grad 2015  
Katherine Bowie (Kents Hill, Siena College) 

Division II: 
Grad 2014  
Liz Noddin (Skowhegan, Franklin Pierce) 
Grad 2015  
Katie Bishop (Conway NH, Merrimack College) 
Grad 2016  
CeCi Hodgkins (Greely, St Anselm's College) 
Kelsey Howard (Scarborough, Bentley University) 
Lindsay Dobecki (Scarborough, Merrimack College) 
Nicole Rugan (Cony, St Anselm's College) 
Grad 2017  
Sarah Sparks (Falmouth, Merrimack College) 
Abigail Bowie (Kents Hill, St Michael's College) 
Kayleigh LePage (Lake Region, Stonehill College) 
Nick Richardson (Kents Hill, St Anselm's assist, Men's USA u20) 
Lizz Moulton (Sacoppee Valley, American Int'l College)  
Grad 2018  
Rachael Wallace (Scarborough, Stonehill College) 
Jackie Guillemette (Massabesic, St Anselm's College) 
Leika Scott (Falmouth, St Anselm's College) 
Taylor Simpson (York, Merrimack College) 

Division III:  
Grad 2011  
Ayla Nelson (Auburn MA, UNE) 
Michaela Franey (York, UNE) 
Whitney Tostenson (Claremont NH, UNE) 
Cassie Bushey (N Hartland VT, UNE) 
Bri Youland (Leavitt, UNE) 
Grad 2012  
Mackenzie Ross (Greely, Bates College) 
Michelle Oswald (Jay, UNE) 
Bree Tupper (Winthrop, UNE) 
Grad 2013  
Carley Denis (Lewiston, St Joe's College) 
Ashley Hickey (Gardiner, UNE) 
Emily Koehler (Pelham NH, UNE) 
Laura Eugonis (Boscawen NH, UNE) 
Suzy Libby (Danvers MA, UNE) 
Grad 2014  
Lexie Carter (TA, Bates College) 
Katie Schide (Gardiner, Middlebury College) 
Meg Richardson (Kents Hill, Smith College) 
Becky Pratt (Skowhegan, USM) 
Kaylee Heath (Gardiner, St Joe's College) 
Liz Noddin (Skowhegan, Husson University) 
Hannah Tavella (Putnam Valley NY, UNE) 
Hayley LaPointe (Mt Ararat, UNE) 
Kelsea Beisaw (Jay, UNE) 
Casey Clark (Franconia NH, UNE) 
Brittany Liptak (Westfield MA, UNE) 
Grad 2015  
Lindsey Purpura (Yarmouth, Washington & Lee) 
Hannah Cutting (Lake Region, UNE) 
Hannah Warren (Oxford Hills, UNE) 
Karissa McCoy (Massabesic, Castleton State) 
Effie Drew (Portland, St Joe's College) 
Peyton Dostie (Bonny Eagle, USM) 
Rachel Moccaldi (Clinton NY, SUNY Cortland) 
Emily Sawchuck (Cheverus, Endicott College) 
Grad 2016  
Shannon Rice (Morse, WPI) 
Marina Davidson (Windham, USM) 
MyKayla McCann (Leavitt, Keene State) 
Kayla Royer (Leavitt, St Joe's College) 
Bella Robinson (Cape Elizabeth, Keene State) 
Kelsey Pequinot (Gorham, Husson University) 
Sarah Mercier (McAuley, Smith College) 
Sarah LaQuerre (Cheverus, Mt Holyoke College) 
Danielle Pierce (Sacopee Valley, Bates College) 
Grad 2017  
Jane Coffrin (Cape Elizabeth, MIT) 
Kelsey Dumond (Lewiston, St Joe's College) 
Hannah Hearn (Hebron Academy, Colby College) 
Julianne Ayers (Cape Elizabeth, Endicott College) 
Allison Lemay (Westbrook, USM) 
Elizabeth Moulton (Sacopee Valley, AIC) 
Alla Agren (McAuley, Endicott College, USM) 
Grad 2018  
Alex Staples (Massabesic, UNE) 
Bailey Ohman (Massabesic, Husson University) 
Logan Provencher (Massabesic, USM) 
Abby Greenleaf (Massabesic, Husson University) 
Karissa Boesch (Marshwood, St Joe's College) 
Bailey Cutler (Lisbon, St Joe's College) 
Mikaela Coombs (Scarborough, Wheaton College) 
Karli Gilbert (Scarborough, Gordon College) 
Hayley Winslow (Falmouth, St Joe's College)  




2012 NATIONAL FESTIVAL TEAM (KATAHDIN U19)

2011 NATIONAL FESTIVAL TEAM (KATAHDIN U19)

2010 NATIONAL FESTIVAL TEAM (KATAHDIN U19)                                2010 CHAMPIONS!!
   

2009 NATIONAL FESTIVAL TEAM (KATAHDIN U19)

2008 NATIONAL FESTIVAL TEAM (KATAHDIN U16)